Aktuality

 

Přiletěly čarodějnice

Koncem dubna se u nás konalo pálení čarodějnic – samozřejmě symbolicky. Na akci, která se konala ve venkovním posezení, byly pozvány i rodiny a blízké osoby našich klientů. Užili jsme si krásné počasí, povedla se i vaječina připravená na ohni. Atmosféru ještě zpříjemnila dvě vystoupení – nejdříve pěvecké a kytarové paní dobrovolnice a druhé čistě pěvecké slečny Aničky. Díky patří oběma dámám a také panu Pepovi, který se chopil přípravy ohně a smažení vaječiny.

Barbora Sedláčková, aktivizační pracovnice

29.4. 2019

 

 

Příprava na Velikonoce

V rámci příprav na velikonoční svátky si naši klienti upekli beránka a vyrobili velikonoční zápichy. Výrobky byly krásné i chutné a klienti si díky nim zavzpomínali,jak trávili tyto svátky v době, když ještě byli doma.

Barbora Sedláčková, aktivizační pracovnice

23.4. 2019

 

Dárek od školáků ZŠ Pianeta

V dubnu nás navštívily tři žákyně ZŠ Pianeta se svými kantory. Pro naše klienty si připravily velikonoční pohoštění, přáníčka a program, v rámci kterého, nejprve představily svou školu a ideu, ze které výuka vychází. Pak si pod jejich vedením klienti zahráli bingo, společně skládali mandaly a zkoušeli různé hry s velmi zajímavými pomůckami. Klientům se práce s pomůckami líbila a zaujalo je, že hodně z nich si děti vyrobily samy. Na konci setkání na nás čekalo milé překvapení, když nám slečny žákyně pomůcky darovaly. Poděkování za dárky a příjemně strávené dopoledne patří jak žákyním, tak i jejich učitelům.

 

 

 

 

 

 

Barbora Sedláčková, aktivizační pracovnice

8. 4. 2019

 

Psí terapeuti v domově

V našem domově probíhá pravidelně 1x měsíčně canisterapie, v rámci které, si klienti mohou užít kontaktu s několika psími mazlíčky. Tato aktivita se klientům velmi líbí a vždy se na ni těší. Čtyřnozí terapeuti tak přináší klientům nejen radost, ale i procvičení motoriky a uvolnění.

Barbora Sedláčková, aktivizační pracovnice

1.4. 2019

 

MDŽ v domově pro seniory

Dne 8. března, u příležitosti Mezinárodního dne žen, jsme pro všechny naše klientky připravili dopolední posezení u kávy, s občerstvením.

Všem ženám jsme popřáli a předali kytičku, která k MDŽ neodmyslitelně patří.

Iveta Závadská

Aktivizační pracovnice

 

Smažení koblížků

Na popeleční středu se u nás v domově smažily tvarohové koblížky. Všem moc chutnalo!

 

 

 

 

 

 

 

Iveta Závadská

Aktivizační pracovnice

 

 

Návštěva kina

 

Dne 30. ledna v rámci filmového klubu seniorů navštívily naše klientky dopoledne místní kino K3, kde a shlédly film ,,Dvě nevěsty, jedna svatba,,.

Na tuto akci se klientky těšily, neboť kino řadu let nenavštívily. Velkým překvapením pro ně byla výhra dvou vstupenek na divadelní představení, které vyhrály ve slosování lístků.

Klientky měly obrovskou radost a užily si i další kulturní zážitek v podobě divadelního představení!

 

Iveta Závadská

Aktivizační pracovnice

 

 

 

 

 

 

 

 

OD 8.3.2018 JE SLUŽBA DOMOVA PRO SENIORY OPĚT POSKYTOVÁNA V NOVÉM BOHUMÍNĚ NA ULICI ŠUNYCHELSKÁ 1159.

 

Vloženo 9. 5. 2017

mapa ke stažení zde
Šunychelská

V pátek 19. 5. 2017 proběhne stěhování klientů domova pro seniory do pronajatých prostor bohumínské nemocnice.

Služba bude poskytována v pavilónu B, v 1.patře, bývalé interní oddělení – muži.

O klienty budou nadále pečovat pracovníci Domova Jistoty jako doposud, a stále mají klienti možnost využívat služeb kuchyně a prádelny naší organizace.

 

Vloženo 4. 4. 2017

Stěhování do náhradních prostor proběhne v měsíci květnu. Přesné datum Vám s předstihem oznámíme.

 

Vloženo 16.2.2017

Od měsíce dubna tohoto roku bude v našem zařízení probíhat rozsáhlá rekonstrukce. Bude vybudován tzv. komunitní typ bydlení pro seniory. To znamená, že bydlení bude mít prvky domácnosti. Každá komunita (tj. cca 6 klientů) bude mít společnou kuchyň a společenskou místnost. Každé dva pokoje budou mít společnou koupelnu se sociálním zařízením.  Služba se rozšíří i do přízemí této budovy.

Tak velká přestavba není samozřejmě možná za současného poskytování služby v této budově. Proto po dobu rekonstrukce, která je plánovaná přibližně na 8 měsíců, využijeme možnosti pronájmu prostor v bohumínské městské nemocnici, konkrétně v pavilonu B, v 1. patře (interní oddělení). Domov pro seniory bude mít k dispozici celé jedno patro.

Dojde tedy k přestěhování celé služby, tj. všech našich současných klientů se všemi stávajícími pracovníky.  Naší prioritou je, aby klienti tuto změnu pocítili co nejméně.

 

Průběžně vás budeme informovat.